top of page
%D7%A9%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%9D%20%D7%9E%

מצער במיוחד לראות אנשים שאם רק היו מקבלים את הליווי ואת הכלים השיקומיים הנכונים, היו מצליחים להיחלץ ממעגל העוני, אך מכיוון שחסרים להם  כלים אלו, הם מתרגלים לחיות במצב קשה ופעמים רבות אף ילדיהם ממשיכים את הדפוס לדור נוסף של עוני ותלות. אנו מחזקים את יסודות הבית והמשפחה מתוך רצון להקטין את התלות במערכות הרווחה ובמידת האפשר, אנו מטפלים בבעיה משורשה, כמו בפתגם הידוע "תן לאדם דג – והשבעת אותו ליום אחד, למד את האדם לדוג והשבעת אותו לכל החיים".

כדי לעזור למשפחות בטווח הארוך אנו בודקים יחד איתם איך הגיעו למצבם הנוכחי וכיצד ניתן לשקם אותם כדי לצאת מזה ולנהל חיים אחראיים וטובים יותר. בין היתר שיקום המשפחות מתבצע בדרכים הבאות:

- ליווי כלכלי למשפחות ומתן כלים פרקטיים לשינוי דפוסי התנהלות לקויים.

- ליווי אנשים בתחום התעסוקתי- מתן כלים להשתלבות בשוק העבודה, סיוע במציאת עבודה או החלפה לעבודה מתאימה יותר, סיוע במציאת קורסים והכשרות לעבודה.

 - ליווי ראשי משפחה בתחום בריאות הנפש לקבלת טיפול ועזרה מתאימים כדי לאפשר להם לנהל את חייהם  בעצמאות ובאופן יעיל עבור משפחתם.

- סיוע בתחום מיצוי זכויות תוך עבודה בשיתוף פעולה עם גורמים רלוונטיים, לדוגמה: אגף הרווחה, ביטוח לאומי, סיוע משפטי, משרד השיכון, חברת חשמל ועוד.

 

שיקום המשפחות דורש שעות רבות של עבודה בשטח עם המשפחות, וכן של הכשרה בתחומים רלוונטיים: אימון, גישור, ליווי כלכלי ותעסוקתי ועוד. בזכות כל הניסיון שיש לנו בתחום השיקום, אנו מצליחים לא רק לסייע באופן נקודתי, אלא לחולל שינוי בחייהם של אנשים, להוציא אותם ממעגל העוני, הם עצמם הופכים להיות גורמים התורמים לחברה, וחלקם אף פונים לסייע לאנשים העוברים את אותם הקשיים שהם עצמם עברו.

שיקום וקידום משפחות

bottom of page