top of page

מי אנחנו?

%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%AA%20%D7%A4%

משה גרוסמן

מנכ"ל העמותה

אחרי עשרות שנים שבהם אני מעורב בעניין נתינה ועזרה לזולת, היה חשוב לי להקים ארגון ייחודי שייתן עזרה משמעותית באופן  המכבד ביותר והמותאם ביותר לצרכי המקבלים. אני רואה את העמותה כייעוד של חיי, ואני חש סיפוק עצום מהשינוי העצום שאנו מצליחים לעשות בשיקום חייהם של אנשים.
קרן שביט

קרן שביט

שותפה מייסדת בחברת הזנק

יו"ר העמותה, מייסדת וחברת הועד המנהל

מנסיוני, הרוב בחיים מתחיל ונגמר באנשים. לפני הקמת העמותה זכיתי להכיר את משה וניצה גרוסמן. ריגשה אותי הדבקות במשימה, מסירות הנפש, ההתמדה והדאגה העמוקה לזולת ולתושבי נוף הגליל בה הם חיים. הזוג גרוסמן מהווים השראה עבורי ומקור ללמידה מתמדת, באשר ילכו אלך. אני נרגשת בכל פעם מחדש ממסירות הנפש של המתנדבים והתורמים ומהזכות אשר נותנים לנו האנשים המקבלים.
רן אסא

רן אסא

רו"ח

מייסד וחבר הועד המנהל

מאז ומתמיד ראיתי חשיבות רבה בעשייה התנדבותית ובתרומה במיוחד לאלה שהחיים לא האירו להם פנים. כשנולדה היוזמה להקים את עמותת נעל"ה על ידי משה וניצה לא יכולתי שלא להיסחף לתהליך ולפעילות המדהימה העונה על מה שכל כך חשוב לי, ובמיוחד כי היא מתרחשת בעיר בה גדלתי והתחנכתי. קשה לתאר את הסיפוק המתקבל מלהיות שותף לפעילות העמותה ומההערכה לה היא זוכה בעיקר בקרב הנהנים משרותיה.
קובי סלע.jpg

קובי סלע

מבקר איכות

מייסד וחבר הועד המנהל

חשוב לי מאוד להיות חלק מעמותת נעלה מאחר ואני מאמין בנתינה ועזרה לזולת. המצב לא פשוט לנזקקים ולצערי כמותם רק הולכת וגדלה. לכן, אני מאמין שחובה עלינו להשקיע מאמצים גדולים, אף יותר מבעבר, כדי לעזור להם.
מאירה צור.jpg

מאירה צור

יזמת חברתית-סביבתית

חברת הועד המנהל

חשוב לי לחנך את ילדיי לסייע לאנשים באשר הם אנשים, ובמקרה זה קהילה שכנה. חשוב לי לחבר את הקהילה אליה אני שייכת לעשייה התנדבותית משמעותית, ולטעת אצל כל אחד את היכולת לתת.
מיכאל גורביץ.jpg

מיכאל גורביץ'

יזם, איש עסקים, מנטור עסקי ומייסד של מיליונר מיינדסט

מייסד וחבר עמותה

הצטרפתי לעמותה מאחר וחשוב לי לעזור לאנשים בכלל, ולאנשים עם קשיים בפרט ואני רואה חשיבות עליונה לקחת חלק בפעילות שעוזרת לחברה בכלל, ובמקום מגורי בפרט. אני חושב שעזרה לזולת מייצרת אנרגיה חיובית, ותרומה לאחרים חשובה ליצירת חברה טובה יותר.
מאירה צדוק.jpg

מאירה צדוק

עו"ד

יועצת המשפטית וחברת העמותה

.
omer zigdon2.jpg

עומר זיגדון

יזם, מנכ"ל "Zigdon Enterprises"

חבר העמותה

.
אוסנת רובין.jpg

אוסנת רובין

בעלים של מרכז "מודעות להצלחה"
מייסדת

מחקרים מלמדים שמדד האושר שלנו עולה כאשר אנחנו עוזרים לאנשים או תורמים כסף לאחרים. גדלתי בבית שבו ההתנדבות הייתה חלק מאורח חיינו. הצטרפתי לעמותה מאחר ואני רואה בתרומה לקהילה אינטרס אישי להיות מעורבת ולהשפיע על המציאות שבה אני ובני משפחתי חיים.

החזון שלנו:

להוביל לשינוי משמעותי בחייהם של אנשים הסובלים מעוני על ידי נתינת כלים, ליווי וסיוע רב-תחומי באופן מכבד.

 

למה צריך אותנו?

"נעלה- נוף הגליל, עשייה למען הזולת" (לשעבר: "נעלה- נצרת עילית למען הזולת") היא עמותה ייחודית, העובדת בשיטות חדשניות ומהפכניות ובטווח רחב של סוגי עזרה, אותם היא מספקת לכלל אוכלוסיית נוף הגליל (נצרת עילית) ללא אפליה על רקע דת, גזע ומין.

מצב כלכלי קשה גורם לקשיים בכל תחומי החיים. עמותת נעלה הוקמה כדי להציל את מצבן של משפחות הסובלות מעוני וכן מהשלכות הנובעות מעוני, כולל: תת תזונה, מצב רפואי ירוד, דיכאון, זוגיות במשבר, אלימות, חוסר הצלחה בלימודים והדרה חברתית. הסיוע ניתן לכל רובדי הציבור  הסובלים בתחומים הנ"ל, כולל ילדים, קשישים, נכים, ניצולי שואה, משפחות חד הוריות ומשפחות שנפגעו מקשיים כלכליים מסיבות שונות.

נעלה מסייעת בעזרה חיונית ומשמעותית שמצילה משפחות במהלך השנה כולה, בכל הדרכים החיוניות למשפחות במצוקה, כולל: חלוקת מנות אוכל מבושל וסלי מזון, סיוע בביגוד, ריהוט וציוד חיוני, סיוע לילדים בציוד לימודי ובקייטנות, ליווי משפחות ועזרה ליולדות וחולים. אנו שמים דגש על שיקום משפחתי וכלכלי, המטפל בשורש הקשיים.

 

מכיוון שמצב פיננסי רעוע גורם להשלכות על תחומי חיים רבים, אנו דוגלים בשיקום הוליסטי של הנתמכים, אותו אנו מבצעים תוך שיתוף פעולה עם אגף הרווחה המקומי ועם גורמים מקצועיים נוספים. על מנת לעזור למשפחות לטווח הארוך אנו מוצאים את הדרכים שבהן ניתן לשקם אותם כדי לשנות את המצב ולגרום לכך שהם ינהלו חיים אחראיים וטובים יותר, והכל באופן מכבד, ברגישות וללא שיפוטיות. שיקום המשפחות מתבצע ע"י ליווי מותאם לצרכים האינדיבידואליים של כל משפחה, כולל בתחומי הכלכלה, תעסוקה, מיצוי זכויות, והקשיים הרגשיים הנובעים מהתחומים הללו.

בעבודה החשובה של נעלה שותפים מתנדבים מכל הגילאים, השמחים להיות חלק מפסיפס העזרה לזולת. להיעזרות במתנדבים, ובמיוחד בני נוער, ישנה תועלת נוספת של חינוכם לכך שחברה בריאה מבוססת על ערכים של מעורבות חברתית, אחריות הדדית ואכפתיות לזולת.

עמותת "נעלה- נצרת עילית למען הזולת" מובילה במקצועיות לשינוי משמעותי בחייהם של אנשים רבים, ומביאה להם אור, שמחה ותקווה.

bottom of page